Aktualności XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech

XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech

• 11 marca 2024 11:36

W piątek, 8 marca br. rozpoczęły się w Kielcach XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech, które oficjalnie otworzył minister rolnictwa Czesław Siekierski. W tym, jednym z najważniejszych wydarzeń z branży, wzięli udział uczniowie ZSCKR w Nowosielcach wraz z nauczycielami: p. M. Czubkiem, p. K. Widotą i p. P. Klepaczem.

Mieli oni możliwość obejrzenia najnowszych ciągników i innych maszyn rolniczych oraz zwiedzania Strefy Rolnictwa Precyzyjnego. Dzięki temu poznali najciekawsze rozwiązania i technologie sektora rolniczego. Ponadto dwóch uczniów: Karol Płonka i Tomasz Majka reprezentowało naszą szkołę w tegorocznej edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych mającej miejsce podczas wystawy. Targi Agrotech dostarczyły uczestnikom wyjazdu nie tylko wielu wrażeń, ale przede wszystkim specjalistyczną wiedzę rolniczą.