Aktualności XLI wojewódzki etap  Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

XLI wojewódzki etap Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

• 09 marca 2024 18:35

W marcu uczniowie klas 4 BTR , 2BTR, 2FT oraz 1 FTL brali udział w wojewódzkim etapie XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Etap ten odbywał się w szkole ZSCKR w Sichowie Dużym. Uczestnicy mieli przed sobą dwa etapy: pisemny oraz ustny. Pierwsza część odbyła się tuż po przyjeździe i już na tym etapie nasz uczeń Tomasz Majka zdobył największą liczbę punktów. Do etapu ustnego przeszło tylko 10 osób z grupy 75 finalistów, w tej grupie naszych 3 uczniów! (Tomasz, Karol i Wojciech).

Wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w prelekcji „20 lat w Unii Europejskiej - czy polska wieś jest gotowa na Euro?”, a następnie w uroczystej ceremonii otwarcia multimedialnego centrum edukacji. Wszystkim wystąpieniom towarzyszyła energiczna kapela szkolna. Podczas ceremonii otwarcia nastąpiło ogłoszenie wyników etapu ustnego i wręczenie nagród.

Nasza szkoła ZSCKR w Nowosielcach zajęła dwa miejsca na podium! Na trzecim miejscu uplasował się Karol Płąka z 2 FTL, a na pierwszym miejscu ogłoszony bezkonkurencyjnym Tomasz Majka z 4 BTR. Chłopakom GRATULUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia. Przy okazji zwrócę uwagę aby zajrzeć na nagrody, naprawdę dużo różnorodnego sprzętu firm Karcher czy Bosch trafiło w ręce Finalistów!

Marian Czubek