Aktualności Wyjazd edukacyjny do Krasiczyna

Wyjazd edukacyjny do Krasiczyna

• 07 czerwca 2023 09:54

25 maja 2023 roku klasa  2 FTH uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej z historii do Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Wyjazd służył realizacji jednego z elementów programu nauczania historii dotyczącego poznawania dziejów regionu. Uczniowie zapoznali się z historią miejscowości i zamku, zwiedzili jego komnaty, a także zwiedzili park zamkowy, założony przez jego pierwszych właścicieli  i rozbudowywany przez kolejne pokolenia ich następców w stylu naturalistycznym. Uczniowie kierunku architektura krajobrazu, którzy stanowią część tej klasy, mieli okazję podziwiać pokaźną kolekcję dendrologiczną, w tym drzewa rodowe – dęby i lipy, które zostały posadzone przez książąt Sapiechów z okazji narodzin potomstwa. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło też zwiedzanie lochów zamkowych, w których na nieszanujących przyrody, czekają wymyślne średniowieczne narzędzia tortur i żarłoczne bestie rodem z piekła.

Wiesława Wojciechowska
Halina Kwolek