Aktualności Wycieczka dydaktyczna klasy 1 HT

Wycieczka dydaktyczna klasy 1 HT

• 05 listopada 2022 17:08

W dniu 25. 10.2022 r. klasa 1 HT uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Podkarpackiego Centrum Hurtowego „Agrohurt” oraz do Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Rzeszowie.

Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką handlu hurtowego roślinami ozdobnymi oraz dodatkami florystycznymi dostępnymi na lokalnym rynku, a także z pracą stacji chemiczno-rolniczej, która zajmuje się analizą gleby na potrzeby upraw rolniczych oraz ogrodniczych.

W Podkarpackim Centrum Hurtowym „Agrohurt” uczniowie odwiedzili kilka hurtowni z kwiatami ciętymi, doniczkowymi oraz z dodatkami do kompozycji florystycznych, gdzie na konkretnych przykładach zapoznali się ze specyfiką handlu hurtowego roślinami ozdobnymi.

Również wizyta w stacji chemiczno-rolniczej okazała się interesująca – uczniowie zapoznali się ze sposobami pobierania próbek gleby przeznaczonych do analizy chemicznej oraz mieli możliwość prześledzenia w laboratorium poszczególnych czynności podczas poddania takich próbek analizie.

Wizyta w obydwu miejscach została utrwalona na kilku zdjęciach.

Wiesława Wojciechowska

Justyna Kirylejza