Aktualności Współpraca z Podkarpacką Izbą Rolniczą – umowa podpisana!

Współpraca z Podkarpacką Izbą Rolniczą – umowa podpisana!

• 01 lutego 2023 19:55
W trakcie posiedzenia Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej, które odbyło się 31 stycznia br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, nasza Szkoła podpisała porozumienie o współpracy z ww. Izbą Rolniczą. Celem zawartego porozumienia jest współpraca przy realizacji wspólnych działań edukacyjnych związanych z pogłębieniem i poszerzeniem zainteresowań zawodowych młodzieży kształcącej się w Szkole w obszarze odpowiadającym zakresowi działalności obu podmiotów. Sygnatariuszami porozumienia są: dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach Józef Gocko oraz przedstawiciele Podkarpackiej Izby Rolniczej prezes Stanisław Bartman i dyrektor biura Wiesław Lada.
Zakres porozumienia obejmuje między innymi następujące działania:
- współuczestnictwo w pozyskaniu partnerów do realizacji praktycznej nauki zawodu, w tym praktyk i staży zawodowych;
- umożliwienie uczniom udziału w kursach, szkoleniach, konferencjach a także targach, imprezach wystawienniczych organizowanych i współorganizowanych przez Izbę;
- bezpłatne umożliwienie nauczycielowi nauki zawodu rolniczego lub pełnoletniemu uczniowi laureatowi konkursu szkolnego udziału w wyjeździe studyjnym organizowanym lub współorganizowanym przez Izbę;
- podejmowanie, w miarę istniejących możliwości, wszelkich działań mających na celu wzrost poziomu wiedzy i umiejętności oraz podniesienie jakości procesu dydaktycznego realizowanego przez Szkołę;
- promowanie nauki w Szkole poprzez nieodpłatne zamieszczanie informacji o prowadzonym naborze uczniów do Szkoły w miesięczniku wydawanym przez Izbę.