Wojewódzki Konkurs Dekoracji Stołów

• 27 marca 2014 00:00

W dniu 04.03.2014 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Ignacego Łukaszewicza w Sanoku odbył się po raz II finał Wojewódzkiego Konkursu Dekoracji Stołów.  W tym roku tematem wiodącym konkursu było Walentynkowo przez cały rok. ZS CKR  Nowosielce reprezentowali: uczennica II klasy technikum żywienia: Aleksandra Tchórz oraz uczeń Kamil Kot z klasy I technikum żywienia, którzy otrzymali wyróżnienia.

Głównym celem zmagań konkursowych było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz praktycznych umiejętności uczniów związanych z przyszłym zawodem, promocja talentów sztuki dekoracji, oraz inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu nakrycia do kolacji dla dwóch osób oraz dekoracji nawiązującej do święta,  jakim są walentynki, zgodnie z opracowanym menu, na które składało się:

Pikantne paluszki krabowe w skorupce sezamowej podane z sosem chilli.

Krem z selera z oliwą ziołową.

Delikatna pierś z kurczaka nadziewana kozim serem i szpinakiem podawana na ziemniaczanym piure z grillowanym porem.

Gruszka w aromatycznym sosie czekoladowym.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali aranżację stołu utrzymaną w barwach białych i bordowych, nawiązujących do symboliki Walentynek.

Małgorzata Bienia