WIELKIE SERCE ZSCKR NOWOSIELCE

• 28 grudnia 2019 00:00
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Czas Świąt to zawsze te dni, kiedy myślimy o najbliższych i czekamy na spotkanie przy rodzinnym stole. W tym okresie ważne jest też to na ile pamiętamy o innych, dlatego w Zespole Szkół CKR w Nowosielcach w grudniu 2019 r. przeprowadzono kilka akcji charytatywnych, które koordynowała Rada Samorządu Uczniowskiego, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy samorządzie uczniowskim oraz Rada Samorządu Internatu.

Pierwsza z akcji to „Szlachetna Paczka”, która jest już tradycją Szkoły. W przygotowanie paczek dla pięcioosobowej rodziny zaangażowali się wszyscy przynosząc różnego rodzaju artykuły spożywcze, zabawki, obuwie, akcesoria piłkarskie, a także ofiarowując pieniądze w czasie prowadzonej zbiórki. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli, pracowników i Dyrekcji Szkoły zebrano 1054, 97 zł 97, za co zakupiono opał dla rodziny na kwotę 800,03 zł, a za pozostałą część potrzebne artykuły spożywcze.
Miłą niespodzianką tuż przed świętami były kartki z życzeniami przesłane od obdarowanej rodziny; było to wspaniałe „Dziękuję” dla wszystkich wolontariuszy .

W kolejnej akcji charytatywnej zbierano pieniądze na pomoc dla rodziny z miejscowości Pilenia, która ucierpiała w pożarze budynku mieszkalnego; łącznie zebrano 350 zł i przesłano na konto poszkodowanych.

Uczniowie pamiętali też o braciach mniejszych i zorganizowali pomoc dla zwierząt, które są pod opieką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” Inspektorat w Sanoku. Dzięki wsparciu społeczności Szkoły zebrano 16,5 kg karmy oraz 312,67 zł.