Aktualności Uczniowie ZS CKR Nowosielce w Supetar na wyspie Brač

Uczniowie ZS CKR Nowosielce w Supetar na wyspie Brač

• 12 kwietnia 2023 21:23

Supetar to urocza i typowo dalmatyńska miejscowość, usytuowana na północnej stronie wyspy Brač, w zatoce sv Petra. Poza tym mający około 3500 mieszkańców, Supetar jest największą osadą na wyspie Brač. Supetar jest dzisiaj jednym z głównych centrów turystycznych Dalmacji. Dodatkowo miejscowość Supetar jest połączona linią promową z miastem Split, które jest centrum administracyjnym, kulturowym Dalmacji.

Uczestnicy wyjazdu są beneficjentami programu Erasmus+. Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000062260 wpisuje się w Akcję  Kluczową: Mobilność edukacyjna oraz Typ akcji: Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Wspomniany projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.. Organizacją przyjmującą naszych uczniów jest EU Mobility Croatia.

Robert Piechocki