Aktualności TEST WIEDZY O ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM 2023/2024

TEST WIEDZY O ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM 2023/2024

• 11 marca 2024 18:39

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w „Teście Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym” organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wykonujący zadania w zakresie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, we współpracy z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.

Głównym celem konkursu „Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym” III edycja było:
1
) zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej,
2) zainteresowanie młodzieży rolnictwem ekologicznym i kierunkami jego rozwoju,
3) popularyzacja żywności jakości ekologicznej oraz problematyki ekologii w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania,
4) kształtowanie świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko,
5) kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego.

Z naszej szkoły uczennice klasy 1 FTL zdobyły pierwsze trzy miejsca w regionie oraz nagrody pieniężne 👏🥳. Trzecie miejsce przypadło Patrycji Kędzior 🥇, drugie Karolinie Korcabie 🥈, a pierwsze miejsce trafiło do Julii Wisłockiej 🥉. Uczestniczki zdobyły wysokie nagrody pieniężne, które zdecydowanie wzbudziły zaskoczenie u samych uczestniczek konkursu, ale i satysfakcję😊.

Uczestniczkom GRATULUJEMY wygranej👏👏👏!
A uczniów naszej szkoły zapraszamy na edycje 2024/2025.
Warto zgłaszać się już we wrześniu! 👊