Aktualności Sukces Emilii Machury w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym

Sukces Emilii Machury w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym

• 24 lutego 2023 11:21

Dnia 10 lutego  br. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyczna manufaktura”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Głównym celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród  młodzieży szkolnej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczna manufaktura”.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas inauguracji XXXI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Auli Politechniki Łódzkiej. Członkowie Komisji Konkursowej spośród 414 prac wyłonili zwycięzców i wyróżnionych. Prace oceniane były pod względem: zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik, a także walorów artystycznych i estetycznych.

Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły, Emilia Machura z  klasy drugiej weterynarii,  za swoją piękną i oryginalną pracę otrzymała trzecie miejsce.

Emilce serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun i koordynator konkursu:

Elwira Kogut