Aktualności Rok Wisławy Szymborskiej w ZSCKR Nowosielce. Konkurs na facebooku.

Rok Wisławy Szymborskiej w ZSCKR Nowosielce. Konkurs na facebooku.

• 02 marca 2023 19:39

W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej  uczniowie klasy  1HT przygotowali kolaże o naszej noblistce. Skąd pomysł?  W latach 70. brakowało kartek pocztowych. Poetka zaczęła w ten sposób korespondować z przyjaciółmi. Kolaże traktowała jak rodzaj prywatnego listu, dlatego opierała się przed pokazywaniem prac publicznie. Propozycje padały szczególnie po tym, jak dostała Nobla, ale mówiła, że „nie cała jest na sprzedaż”. Z drugiej strony wyklejanki były dla niej rodzajem sztuki. Poniżej przedstawiamy prace uczniów klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu. Dodatkowo, z okazji tak doniosłej rocznicy, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia profilu naszej szkoły na Facebooku: https://www.facebook.com/zsckrNowosielce. Prosimy o zapoznanie się z uczniowskimi kolażami, a następnie kliknięcie „Lubię to!” pod kolażem, który najbardziej się podoba. Głosowanie trwa do 25 marca 2023 roku. Zwycięzca konkursu w nagrodę otrzyma bilet na sztukę teatralną „Don Kichot” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

30 marca br. 50 uczniów z ZSCKR Nowosielce pojedzie na ww. spektakl. Dodatkowo zwycięzca głosowania będzie mógł zaprosić do Teatru koleżankę lub kolegę ze swojej klasy. Bilety czekają. Zapraszamy do zabawy!

Robert Piechocki