Aktualności Rok Wincentego Witosa – wycieczka do Wierzchosławic

Rok Wincentego Witosa – wycieczka do Wierzchosławic

• 29 lutego 2024 07:23

W roku 2024 przypada 150. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd temu wybitnemu mężowi stanu, patriocie, działaczowi samorządowemu i przywódcy ruchu ludowego czyniąc jego postać patronem roku. Wincenty Witos urodził się 21 stycznia 1874 w Wierzchosławicach,  a zmarł 31 października 1945 w Krakowie. Pochowany został na cmentarzu w Wierzchosławicach.

We wtorek,  27 lutego 2024 roku, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odwiedzili rodzinną zagrodę Wincentego Witosa. Zapoznali się z biografią oraz myślą jednego  z ojców polskiej niepodległości.

Pobyt w Wierzchosławicach będzie inspiracją do dalszych działań uczniów Zespołu Szkół CKR, którzy w ten sposób będą celebrować Rok Wincentego Witosa.

Robert Piechocki