Aktualności PRAKTYKA W DANII

• 04 listopada 2021 12:00

Tradium

Projekt nr  2020-1-PL01-KA102-080691

Dnia 1 listopada br. kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach rozpoczęła zagraniczną praktykę. Jest to druga z trzech grup praktykantów, którzy są beneficjentami działań pod nazwą Europejskie doświadczenia uczniów ZSCKR w Nowosielcach, finansowanych  w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.  Skład dwudziestoosobowej grupy tworzą wyłącznie uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Miejsce odbywania stażu to Tradium.

Tradium znajduje się w samym sercu Danii – pół godziny jazdy od drugiego co do wielkości miasta Danii, Aarhus. Uczelnia jest instytucją edukacyjną, oferującą szerokie spektrum edukacji młodzieży, a także kształcenie ustawiczne i działalność komercyjną.

Oferta Tradium to ponad 20 programów kształcenia i szkolenia zawodowego, studia teoretyczne ukierunkowane na wyższe wykształcenie, kompetencje zawodowe dla dorosłych oraz szkolenia dostosowane do potrzeb przedsiębiorców i firm.