Aktualności PRAKTYKA W DANII - Green Academy

PRAKTYKA W DANII - Green Academy

• 05 listopada 2021 17:11

Projekt nr  2020-1-PL01-KA102-080691

Również dnia 1 listopada br. trzecia już  grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach rozpoczęła zagraniczną praktykę. Jest to ostatnia z  grup praktykantów, którzy są beneficjentami działań pod nazwą Europejskie doświadczenia uczniów ZSCKR w Nowosielcach, finansowanych  w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.  Skład dwudziestoosobowej grupy tworzą uczniowie technikum architektury krajobrazu, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz techniku rolniczego. Green Academy Aarhus znajduje się w samym sercu Danii – na półwyspie Jutlandzkim, w drugim co do wielkości mieście Danii, Aarhus. Uczelnia oferuje szeroki zakres edukacji w zakresie rolnictwa, ogrodnictwa, leśnictwa, florystyki, koni i środowiska.
W gospodarstwie szkolnym, Bredballegård, prowadzona jest produkcja zwierzęca  i roślinna. Szkoła posiada 55 hektarów ziemi, na której uprawiane są różne rośliny, takie jak jęczmień, pszenica, kukurydza oraz trawa i koniczyna. Znajduje się tam około 30 krów mlecznych rasy Jersey.