POMOC DLA UKRAINY !!!!

• 01 marca 2022 12:16
Podobnie jak wielu z Państwa, jestem wstrząśnięty doniesieniami z Ukrainy.  Z drugiej zaś strony reakcja sanoczan napawa mnie nadzieją, że w sytuacji kryzysowej potrafimy być solidarni i chcemy nieść pomoc potrzebującym. Wspólnie ze stowarzyszeniem Łączy Nas Sanok oraz w porozumieniu z przedstawicielami diaspory ukraińskiej organizujemy akcję zbierania produktów, które są potrzebne, aby udzielić uchodźcom ukraińskim doraźnej pomocy. Dary można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku w Rynku (nr 14) oraz w MOSiR Sanok.
- napisał na oficjalnym profilu Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski.
Dołączając się do wpisu Burmistrza Miasta Sanoka, ZSCKR w Nowosielcach apeluje do wszystkich chcących pomóc uciekającym przed wojną uchodźcom z Ukrainy.
Co jest potrzebne?
  • słodycze,
  • batony energetyczne,
  • zabawki dla dzieci,
  • pieluchy,
  • mleko w proszku dla dzieci,
  • woda,
  • kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
  • termosy, kubki termiczne,
  • kawa, herbata,
  • soki, napoje dla dzieci,
  • suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, - które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
  • owoce, orzechy, bakalie,
  • batony energetyczne,
  • podstawowe środki higieny osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.)
  • baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki,
  • koce.
    Chętni mogą dostarczać dary do naszej Szkoły: gabinet pedagoga szkolnego, psychologa, biblioteki szkolnej.