POLSKO-FRANCUSKO-NIEMIECKI PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY SZKÓŁ ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

• 26 października 2016 00:00
Stowarzyszenie Europa Direkt było organizatorem międzynarodowego projektu wymiany młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, który w dniach 09.10 – 15.10. 2016r. odbył się w prowincji Bretania we Francji. Wzięli w nim udział uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu ZSCKR w Nowosielcach, którzy wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Francji uczestniczyli w warsztatach o charakterze edukacyjnym. Projekt polegał na wykonywaniu zadań praktycznych w zespołach międzynarodowych.

Przewodnie tematy projektu to:
- poznawanie walorów przyrodniczych i kulturowych regionu
- propagowanie nauki języków obcych
- ochrona środowiska naturalnego – planowanie i ochrona wydm.
- rozwijanie umiejętności zawodowych z zakresu agroekologii.
- podobieństwa i różnice między trzema kulturami: Polaków, Francuzów i Niemców.

Było to pierwsze z trzech zaplanowanych w ramach projektu spotkań. Gospodarzem pierwszego była szkoła w Kerbernez, drugiego (maj - czerwiec 2017r.) będzie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, a trzeciego, (w drugiej połowie września 2017r.) szkoła w Dreźnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, któremu towarzyszyły przepiękne krajobrazy celtyckiej krainy.