Aktualności Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki wsi” rozstrzygnięty

Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki wsi” rozstrzygnięty

• 25 maja 2021 12:35
I miejsce – złotą patelnię otrzymała drużyna z ZSCKR w Nowosielcach !!!!

Tematem tegorocznych zmagań były: „Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole”. Naszą szkołę reprezentowały Emilia Barzyk i Marcelina Drwięga  z klasy II F4P.
W związku z pandemią konkurs „Smaki wsi” odbył się w  formie  on-line. Przystąpiło do niego 27 drużyn z 25 szkół. W pierwszym etapie uczestnicy przysyłali zgłoszenia wraz z recepturą konkursowego wypieku. Następnie przygotowywali wypieki w swoich pracowniach szkolnych, potem uwiecznili je na zdjęciach i przysyłali do oceny. Zdjęcia były oceniane przez uczestników konkursu oraz przez Jury, które dodatkowo analizowało receptury, na podstawie których przygotowano wypieki.
W skład Jury weszły następujące osoby:
Pani Aleksandra Juszkiewicz – zwyciężczyni programu Master Chef Polska 2020
Pan Ireneusz Koniuszek – szef kuchni w Hotelu Zamek Ryn ****
Pan Dariusz Baryga – szef kuchni w restauracji Tawerna DeZeTa w Wilkasach
Pan Grzegorz Ciosek – sp. ds. szkoleń, nauczyciel w ZS nr 2 w Mrągowie
Opiekę nad uczennicami sprawowała Anna Brodzicka.