Aktualności OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "SAPERE AUDE"

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "SAPERE AUDE"

• 11 kwietnia 2021 12:41

W dniu 16.03.2021 r. odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sapere aude” organizowanego przez nauczycieli matematyki ZSCKR w Jabłoniu.
Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach oraz doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.
Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie klas I – III szkół zrzeszonych w Sieci Szkół Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Długosz z klasy 2F4P, Aleksandra Rydosz z klasy 2FTL oraz Michał Grześ z klasy 2B4R.
Miło nam poinformować, że wszyscy troje zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się za miesiąc.
Liczymy na dalsze sukcesy.
Powodzenia!