Aktualności Narodowe Czytanie 2022r.

Narodowe Czytanie 2022r.

• 12 października 2022 12:21

Już 11. raz nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania.

Tegoroczna lektura „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, zainspirowała nas do sięgnięcia po jeszcze bardziej zróżnicowane formy popularyzacji literatury, a w szczególności tego niezwykłego, ponadczasowego zbioru. Chcieliśmy wspólnie z młodzieżą zinterpretować w sposób bardziej nowoczesny dzieła naszego Wieszcza, stąd powstał pomysł zorganizowania   miusicalu edukacyjnego – „Ballady & Romance” w rytmie hip-hop.

Ballady

i romanse od_nowa

Obecny rok jest ważny szczególnie dla tych wszystkich, którym „czucie

i wiara” są znacznie bliższe niż „mędrca szkiełko i oko”.

Z uwagi na ogłoszenie roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego oraz organizację obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a także w odpowiedzi na zainteresowanie uczniów, przedłużamy spotkania prowadzone w ramach Narodowego Czytania na miesiąc październik.

KONTAKT: bibliotekarz i pedagog szkolny

Nie bylibyśmy dziś tym, kim jesteśmy

„Twórcy romantyczni, z Mickiewiczem na czele, udowodnili, że zainteresowanie sztuką ludową i lokalnością może być siłą zdolną odnowić kulturę narodową. Romantyzm stał się zatem punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń artystów, stwarzając idee i wartości, które pomagały im przetrwać trudny czas niewoli narodowej i podtrzymywać miłość do ojczyzny”.

Inspirujące linki:

www.youtube.com/watch?v=NBR-IzRUsg4

www.youtube.com/watch?v=TqaMlEvxHEI

Ps.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach nasz udział zostanie doceniony przez organizatorów...