Aktualności Matematyczne Opole

Matematyczne Opole

• 10 stycznia 2024 12:29

15 grudnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbyło się podsumowanie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu. szkolny

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego

„Matematyczne (O)pole”

jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej.

Konkurs odbywa się przy wsparciu merytorycznym
i pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego
.

Głównymi celami konkursu jest m.in. popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej, rozbudzanie twórczej inwencji młodzieży oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia, rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Wpłynęło dwadzieścia dwie prace, które charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik plastycznych. Wszystkie spełniały wymagania określone w regulaminie.

Podczas oceny, zwracano szczególną uwagę na walory artystyczne, estetykę, pomysłowość oraz zgodność z tematem.

Po obejrzeniu prac Komisja Konkursowa wybrała najlepszą, która weźmie udział w drugim etapie

i jest to praca Emilii Machury z klasy 3 LT.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Igor Demkowski, Karolina Moskal, Milena Szumilas, Małgorzata Kopczyńska, Anna Sidor.

Koordynator Konkursu oraz Komisja Konkursowa składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział, a Emilii życzymy sukcesu w drugim etapie.

Elwira Kogut