Aktualności KRAKÓW I OKOLICE - WYCIECZKA EDUKACYJNO-KRAJOZNAWCZA

KRAKÓW I OKOLICE - WYCIECZKA EDUKACYJNO-KRAJOZNAWCZA

• 16 maja 2022 15:06

W dniach 12 – 13 maja uczniowie klas 2 i 3 Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej. W programie zwiedzano położony w malowniczej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego zespół zamkowo-ogrodowy w Pieskowej Skale. Oprócz zamku podziwiano też istne cuda natury Ojcowskiego Parku, wśród nich: „Maczugę Herkulesa” i „Jaskinię Nietoperzową”. Podczas pobytu w Krakowie uczniowie zapoznali się z kolekcją roślinności  Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz tradycyjnie zwiedzali zabytki Starego Miasta. Bardzo atrakcyjna okazała się też wizyta w Goczałkowicach, gdzie na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego „Kapias” zwiedzano poszczególne rodzaje ogrodów, takie jak np.: „Ogród angielski”, „Ogród skandynawski”, „Ogród romantyczny”, „Ogród japoński”, „Labirynt”, „Patio włoskie”, „Zaczarowany ogród”, „Staw z altaną” i inne.

Marek Cymerman, Leszek Rąpała