Konkurs W zdrowym ciele zdrowy duch

• 25 lutego 2016 00:00
Konkurs polegał na wykonaniu plakatu i opracowaniu multimedialnej prezentacji tematycznie związanych z tematem. W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn dwuosobowych z 6 gimnazjów: z Trepczy, Pobiedna, Niebieszczan, Sanoka(Gim. nr 1), Beska i Zarszyna.
Pierwsze miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum w Pobiednie: Martyna i Paulina Zagórskie, które opracowały zadanie pod opieką nauczyciela p. Krystyny Rachwał. Kolejne premiowane miejsca zajęli: Aleksandra Szczepek i Mateusz Korfanty z Gimnazjum w Niebieszczanach, opiekę nad uczniami sprawowała p. Iwona Burdziak-Piecuch oraz Paulina i Milena Rysz z Gimnazjum w Zarszynie, a opiekę pełniła p. Maria Kuzin.
Przewidziano również nagrodę za najładniejszy plakat, którą otrzymali Ola Szczepek i Mateusz Korfanty.
Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i w atrakcyjny sposób przedstawiali swoje plakaty. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe, a ich opiekunowie podziękowania za zmobilizowanie gimnazjalistów do podjęcia wyzwania.
Konkurs został uatrakcyjniony 2 prelekcjami. Jedną z nich wygłosiła p. Wiesława Wojciechowska nt. ziół i przypraw kuchni śródziemnomorskiej i orientalnej. Uczniowie mogli również dotknąć i zdegustować przyprawy, które w naszym regionie nie są znane i trudne do pozyskania. Drugą prelekcję wygłosiły panie ekspertki z  Centrum Dietetycznego Naturhouse w Sanoku z zakresu zasad prawidłowego odżywiania się, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych fachowców oraz poznać swoje BMI.
Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, na wysokim poziomie, a zakończył się deklaracją nauczycieli o kolejnym, przyszłorocznym uczestnictwie.
Wszystkim osobom zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie organizatorzy serdecznie dziękują.

M. Bienia
A. Wiśniewska