Konferencja jest podsumowaniem działań w ramach Projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”

• 10 stycznia 2015 00:00

Konferencja jest podsumowaniem działań w ramach Projektu POKL.09.02.00-18-001/12 „Podkarpacie stawia na zawodowców”, zrealizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach. Efektem końcowym było podniesienie kwalifikacji uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w warsztatach we Francji oraz utworzenie serowarni w zaadaptowanym i wyposażonym w ramach projektu pomieszczeniu naszej szkoły. Wybraną formą naszych działań było adaptowanie rozwiązań wypracowanych w innym kraju. Wybór partnera nastąpił dzięki wcześniejszemu pobytowi na dwutygodniowych praktykach w naszej szkole uczniów z francuskiej szkoły MFR w Mazille.