Komunikat - nauczanie zdalne

• 26 października 2020 00:00
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 26.10.2020 r. do 8.11.2020 r. zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów i rodzajów zajęć oraz wychowawcy klas.
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach pracuje w systemie stacjonarnym.