Aktualności KKZ-Pszczelarz otrzymanie świadectw

KKZ-Pszczelarz otrzymanie świadectw

• 15 czerwca 2023 11:26

W dniu 13 czerwca 2023r. dwudziestu sześciu słuchaczy Kursu Kwalifikacyjnego Pszczelarz otrzymało świadectwa ukończenia, a tym samym uzyskali uprawnienia oraz wiedzę i umiejętności przydatne do pracy w pasiekach. Uczestnicy kursu nabyli wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności  z zakresu gospodarki pasiecznej, hodowli pasiecznej, pozyskiwania produktów pasiecznych, zwalczania chorób pszczół. W trakcie kursu wyjeżdżali na szkolenia do Bartnika Sądeckiego, do Domu Pszczelarza w Kamiannej, firmy Miody Polskie w Ustrobnej. Pszczelarze uczestniczyli w konferencjach naukowych w Stalowej Woli, na PWSZ w Sanoku, nawiązana została współpraca z naukowcami z dziedziny pszczelarstwa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i we Wrocławiu oraz z nauczycielami Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli.

Andrzej Piotrowski