Aktualności Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs na krótką formę literacką

Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs na krótką formę literacką

• 22 marca 2022 20:10

Uczniowie ZS CKR w Nowosielcach po raz pierwszy przygotowali prace literackie, które zostały zgłoszone do udziału w konkursie Jak zdobyć Nagrodę Nobla?  Organizatorzy konkursu to Wrocławski Dom Literatury oraz Fundacja Olgi Tokarczuk. Tematem tegorocznej edycji jest klimat oraz zmiany, wyzwania i zagrożenia z nimi związane. Zaś inspiracją dla uczniów był cytat z książki Olgi Tokarczuk Czuły narrator : „ Świat jest mały – bardzo się skurczył w ciągu poprzedniego wieku. Wydeptaliśmy w nim wiele ścieżek, zawłaszczyliśmy jego lasy i rzeki, przeskoczyliśmy oceany”. Prace literackie według następującej kolejności zgłosili:

1. Jakub Wdowiak (2BTR)  Zmiany klimatu na przykładzie obserwacji w rejonie Wetliny
2. Weronika Skrzeszewska (3FTL) Czy to już koniec? Historia starego lasu
3. Damian Tomaszek (2BTR)  Na własne życzenie!
4. Jakub Orybkiewicz (3F4P) Jak było a jak jest w Dolinie Sanu
5. Maja Starejki (3FTL) Klimat
6. Wiktoria Piegdoń (3L4H) Nowa era

Uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności literackiej!