• 09 stycznia 2014 00:00

W dniu 11 grudnia 2013 r.  w  ”Karcmie u Borzanka”, która znajduje się w Nowym Targu,  odbył się I Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów pod nazwą „ STOŁY WIGILIJNE W POLSKIEJ TRADYCJI”. Głównym organizatorem  konkursu  był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentował uczeń  klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych – Kamil Kot, który otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę za piękną dekorację stołu.

Konkurs składał się z II części. Podczas pierwszego etapu   każdy z uczestników  miał za zadanie nakryć stół dla czterech osób do zaplanowanego wcześniej menu. Na wykonanie tego zadania uczniowie mieli 90 minut.  Aranżacja stołów ściśle związana była z tytułem stołu, który znajdował się na widocznym miejscu w postaci winietki. Nasza szkoła zaproponowała tytuł „Sarmackie korzenie na słowiańskich stołach”. Drugi etap konkursu, zgodnie z regulaminem, związany był z obsługą gości. Każdy uczestnik serwował wylosowany zestaw, który obejmowały  ciasta oraz   bezalkoholowe napoje zimne, a także  gorące z różnymi dodatkami.

Małgorzata Bienia