ERASMUS+, zakończenie projektu

• 17 października 2016 00:00
Rozdaniem dokumentów Europass - Mobilność w dniu 12.10.2016r. zakończył się program Erasmus+, realizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. W ramach programu Erasmus+, powstał projekt pt.  „Moje wykształcenie - moja szansa!”, nr umowy  2014-1-PL01-KA102-001448. W projekcie brało udział dwudziestu uczniów szkoły. Uczestnicy projektu to reprezentanci następujących zawodów: TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU, TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH oraz TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA.  Staż zawodowy w porozumieniu z niemiecką organizacją przyjmującą zorganizowany został w Dreźnie (10 osób) oraz w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Drezna miejscowości Dahlen (10 osób).
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach aktywnie uczestniczyli w intensywnych kursach i szkoleniach przygotowawczych poprzedzających wyjazd i czterotygodniowy pobyt w Niemczech co potwierdzone zostało stosownymi zaświadczeniami i certyfikatem. Dzięki projektowi uczniowie między innymi wzmocnili swoje kompetencje kluczowe, poszerzyli kompetencje zawodowe, językowe oraz wpisali się w europeizację polskiego kształcenia zawodowego oraz umiędzynarodowienie pracy naszej szkoły. Projekt pozwolił młodzieży na konfrontowanie doświadczeń szkolnych z rzeczywistością, realiami w Niemczech i porównania wiedzy teoretycznej i praktycznej w danym zawodzie z  lokalnym rynkiem pracy. Udział w projekcie wpłynął na uświadomienie młodzieży elastyczności i mobilności zawodowej, uaktywnił poszukiwanie inspiracji zawodowych, rozwój kreatywności oraz rozwój osobowościowy i mentalny.
Przedstawione wydarzenie nie jest pierwszym tego typu w naszej szkole. Podobne projekty z powodzeniem realizowaliśmy w poprzednich latach. Przed nami kolejny już projekt programu ERASMUS+,  tym razem liczna grupa uczniów naszej szkoły niebawem wyjedzie na staże zawodowe do Irlandii.