Aktualności „Don Kichot”  w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

„Don Kichot” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

• 31 marca 2023 20:25

Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy to tekst liczący ponad 400 lat. Epos o szlachcicu imieniem Alonso i jego „walka z wiatrakami” – niezależnie od upływającego czasu – wciąż fascynują.

W czwartek, 30 marca 2023 roku, uczniowie klas: 4L4H,4F4P oraz 2LT mieli okazję obejrzeć „Don Kichota” - spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwały każdego w wir rycerskich romansów i przygód, wprost do malowniczej Hiszpanii!

W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukiwaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste. Aktorzy także ich nam  nie udzielili, ale pokazali wiele sytuacji, postaci i rzeczy, które być może natchną każdego z nas  do szukania tych odpowiedzi na własną rękę. Udział w spektaklu był fascynującą przygodą, tym bardziej, że na scenie teatralnej swój debiut miała Gabriela Maciaszek - uczennica klasy 4L4H. Gratulujemy!

Robert Piechocki