Aktualności ZSCKR w Nowosielcach triumfuje w ogólnokrajowym konkursie wiedzy zawodowej Bosch Home Comfort Szkoli

• 26 maja 2024 18:25

W dniu 24.05 2024 r. uczniowie klasy II FTR odebrali nagrody w siedzibie Firmy Bosch w Warszawie.

Konkurs organizowany przez Firmę Bosch to projekt, który ma na celu poszerzanie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu nowoczesnych technik grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Szkoleniowcy Firmy BOSCH od września prowadzili szkolenia dla nauczycieli, którzy następnie zdobytą wiedzę przekazywali zainteresowanym uczniom. Szkolenia obejmowały obszary z zakresu techniki kondensacyjnej, pomp ciepła, rekuperacji oraz wentylacji. Konkurs miał zakres ogólnokrajowy i wzięło w nim udział 422 uczniów z 43 szkół .

Do X edycji konkursu przystąpiło 7 uczniów z klasy II FTR z kierunku Technik Systemów i Urządzeń Energetyki Odnawialnej. Opiekunami grupy byli nauczyciele prowadzący zajęcia na tym kierunku kształcenia: mgr inż. Krzysztof Bendza i mgr inż. Krzysztof Skoczołek.

Po trzech etapach ZSCKR w Nowosielcach zajął: I – miejsce, wygrywając nagrodę główną Kocioł Condens GC 5700iW 24/30 i Regulator Easy Control CT200 do sterowania za pomocą Smartfona.

Indywidualnie pierwsze 7 miejsc zajęli uczniowie naszej szkoły:

I - Dominik Kozub
II - Gracjan Balicki
III – Bartłomiej Liszka,

IV - Mateusz Liniewski,
V – Kamil Woroszczak,
VI – Aleksander Telega
VII – Michał Nowicki

Łączna pula nagród dla uczniów w postaci elektronarzędzi to ponad 5000 zł.