Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniów klas czwartych

• 23 kwietnia 2020 00:00
„Sytuacja dojrzała do tego, żeby zadać pytanie: skąd się tu wzięliśmy i co my tu robimy?”
/Paweł Althamer/

Drodzy Absolwenci, Maturzyści!

Koniec kwietnia to był zawsze czas, gdy maturzyści przeglądali swoje notatki i w gorączkowym pośpiechu powtarzali materiał do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. W tym roku jednak nic nie jest takie jak zwykle. Nie będzie oficjalnych uroczystości rozdania świadectw, nagród, przemówień, podziękowań, wzruszeń czy uścisków… Wirus odebrał nam szansę bycia razem w tym najważniejszym dla Was dniu wieńczącym czteroletni pobyt w szkole. Tegoroczna wizja zakończenia roku szkolnego zasmuciła nas wszystkich, nie tak wyobrażaliśmy sobie nasze pożegnanie ze szkołą: nauczycielami, wychowawcami, młodszymi koleżankami i kolegami. To zakończenie roku szkolnego 2019/2020 z pewnością przejdzie do historii, a Wy sami - „przyszłość świata i narodu” - jak szumnie mówią o ludziach młodych, staniecie się prekursorami nowych czasów, miejmy nadzieję, lepszych. Niech ten trudny czas będzie dla nas wszystkich  pouczającą lekcją, ważnym egzaminem ze społecznej dojrzałości i odpowiedzialności. Choć wirtualnie, ale równie ciepło i serdecznie pozdrawiamy Was wszystkich i życzymy Wam, byście dobrze wybrali swoją przyszłość, niezależnie od tego, kiedy ten wybór nastąpi. Życzymy, byście mieli w sobie dużo determinacji, solidarności i siły do przezwyciężania trudności i odbudowywania normalnego życia. Żyjcie z podniesioną głową i myślcie dobrze o przyszłości.

Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie
                          Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
                                                   w Nowosielcach