Aktualności Wyjazd edukacyjny do firmy Plantpol

Wyjazd edukacyjny do firmy Plantpol

• 21 czerwca 2023 20:05

W dniu 20 czerwca 2023 roku część uczniów klasy 1 i 2 architektury krajobrazu uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do firmy Plantpol.

Plantpol Sp. z o.o. z siedzibą w Zaborzu koło Oświęcimia jest liderem na polskim rynku w produkcji roślin ozdobnych. Firma ta od początku lat 90. specjalizuje się w produkcji roślin balkonowych i rabatowych, gwiazdy betlejemskiej (poinsecji), iglaków, krzewów ozdobnych oraz bylin, traw i ziół i niektórych warzyw oraz owoców jagodowych (truskawka do uprawy w pojemnikach). Plantpol  posiada mocną pozycję na rynku producentów roślin ozdobnych dzięki zbudowaniu silnych i trwałych powiązań z wiodącymi ośrodkami hodowlanymi na całym świecie. Firma na przestrzeni ostatnich 20 lat wprowadziła na polski rynek większość z obecnie popularnych roślin balkonowych, jak m.in. pelargonie i surfinie; w firmie opracowano technologię produkcji grupy nawozów o nazwie PLANTON przeznaczonych do roślin ozdobnych.

W czasie zwiedzania uczniowie zapoznali się ze sposobami rozmnażania roślin ozdobnych stosowanymi przez firmę, z cyklem produkcyjnym roślin ozdobnych, począwszy od etapu sadzonki lub siewki, aż do produktu finalnego, tj rozsady przeznaczonej do sadzenia w gruncie lub w pojemnikach i kwitnących kompozycji w kontenerach; poznali też sposoby recyklingu wody używanej w firmie do podlewania roślin.

Na terenie firmy funkcjonuje sezonowy sklep, w którym klienci detaliczni mogą zakupić rośliny ozdobne dostępne w szerokiej ofercie duże rośliny do ogrodu, na balkon czy taras; z zakupów dokonali również uczniowie uczestniczący w wyjeździe.

Wiesława Wojciechowska
Halina Kwolek