Aktualności Wycieczka

Wycieczka

• 18 października 2024 13:28

W dniach 8-9.10.2024 uczniowie klasy 5 FTH i 4 grupa technikum architektury krajobrazu brali udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej. Uczniowie pod opieką Leszka Rąpały zwiedzali Śląskie zabytki min: założenie parkowo-pałacowe w Mosznej, zabytki starego miasta w Opolu, ogród zoologiczny w Opolu, oraz założenie parkowo-dworskie w Niemodlinie. Mimo padającego deszczu podczas pobytu w zoo humory dopisywały. Największy zachwyt na uczestnikach wycieczki wywarł pałac w Mosznej, który jest odrestaurowany w całości. Pałac w Niemodlinie od niedawna jest własnością prywatnych osób którzy systematycznie odrestaurowują posiadłość przekazując wszystkie zyski ze zwiedzania tej perły renesansu pełnej tajemnych przejść i ciekawej historii na renowację obiektu.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, jednak to na pewno nie ostatni wyjazd naszych uczniów, dlatego już podczas powrotu do Nowosielec padały liczne propozycje kolejnego wyjazdu w ciekawe miejsca związane z kierunkiem kształcenia.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.