Aktualności Wycieczka klasy 5HT i 5BTH

Wycieczka klasy 5HT i 5BTH

• 12 października 2023 13:39

W dniach 9-11 października uczniowie klasy 5BHT i  5BTH brali udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali zabytki Dolnego Śląska. Odwiedzili między innymi Starą Kopalnię w Wałbrzychu gdzie zapoznali się z działaniem i trudnościami pracy w kopalni węgla kamiennego. Wystawa zewnętrzna obfitowała w liczny sprzęt i maszyny górnicze.

Drugi dzień to wizyta we Wrocławiu. Głównymi punktami wycieczki były między innymi wrocławskie zoo wraz z Afrykarium, zwiedzanie Hali Stulecia, ogrodu japońskiego i zabytków Starego Miasta.

Dzień trzeci to z kolei wizyta na Zamku Książ, a podczas niej trasa po hitlerowskich podziemiach zamku, zapoznanie się z historią, architekturą i sekretami trzeciego pod względem wielkości w Polsce pałacu, podziwianie tarasów ogrodowych.

Na koniec wycieczki uczestnicy odwiedzili również palmiarnię podziwiając wystawy roślin tropikalnych i czasową wystawę ponad stuletnich drzewek bonsai.

Z relacji zebranych od uczniów przez opiekunów wycieczki w składzie Leszek Rąpała i Marek Cymerman wynika, że wyjazd był bardzo udany mimo nie najlepszej pogody w pierwszym dniu.

Niektórzy uczniowie już zaczęli planować kolejny wyjazd, padały różne propozycje miejsc wartych odwiedzenia ale czas i program następnego wypadu organizowanego przez nauczycieli technikum architektury krajobrazu nie jest jeszcze znany.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.