Aktualności WYCIECZKA EDUKACYJNO – KRAJOZNAWCZA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

WYCIECZKA EDUKACYJNO – KRAJOZNAWCZA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

• 23 czerwca 2021 14:05

22 czerwca 2021 roku grupa uczniów z klasy pierwszej i drugiej Technikum Architektury Krajobrazu wzięła udział w wycieczce do Krasiczyna i Bolestraszyc. Trasa zwiedzania zespołu zamkowo – parkowego w Krasiczynie obejmowała m.in. : dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową, wejście do lochów i na wieżę zegarową. Ponadto pośród parkowego założenia podziwiano pomnikowe drzewa sadzone z okazji narodzin potomków właścicieli zamku: dębów z okazji narodzin syna i lip z okazji narodzin córki.

Z kolei program zwiedzania Arboretum w Bolestraszycach obejmował m.in. zapoznanie się z kolekcjami roślin: dendrologiczną, pomologiczną, roślin wodnych i bagiennych, użytkowych, rzadkich i ginących. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudził ogród sensoryczny – czyli odbierany za pomocą zmysłów. Zawiera on bogatą kolekcję roślin wyróżniających się zapachem, pokrojem, barwą, fakturą czy smakiem. Oprócz roślin ważną rolę w takim założeniu odgrywa mała architektura ogrodowa jak np. nawierzchnia, siedziska, tabliczki informacyjne.

Marek Cymerman
Leszek Rąpała