Aktualności Wycieczka edukacyjna klasy 1 technikum architektury krajobrazu

Wycieczka edukacyjna klasy 1 technikum architektury krajobrazu

• 04 października 2023 12:10

W dniu 29 września 2023 r. klasa 1 technikum architektury krajobrazu odwiedziła Podkarpackie Centrum Hurtowe „ Agrohurt” oraz Okręgową Stację Chemiczno- Rolniczą
 w Rzeszowie.

Celem wyjazdu do PCH „ Agrohurt” było zapoznanie się ze specyfiką handlu hurtowego roślinami ozdobnymi. Uczniowie odwiedzili kilka hurtowni z kwiatami ciętymi, doniczkowymi oraz z dodatkami florystycznymi, gdzie dowiedzieli się o zasadach dystrybucji roślin ozdobnych w handlu hurtowym oraz zapoznali się z różnorodnymi akcesoriami florystycznymi i dodatkami nieroślinnymi wykorzystywanymi w kompozycjach florystycznych.

Po zwiedzeniu PCH „Agrohurt”, uczniowie odwiedzili OSCHR, w której zapoznali się z pracą laboratorium analizy gleb i poznali zasady prawidłowego pobierania próbek glebowych przeznaczonych do badania.

Wiesława Wojciechowska

Justyna Kirylejza