Aktualności Wielkie rzeczy mają zazwyczaj małe początki.

Wielkie rzeczy mają zazwyczaj małe początki.

• 13 kwietnia 2024 09:34

Od 26.03.2024r. ZSCKR w Nowosielcach rozpoczął współpracę z Powiatowym Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Pierwsze nasze wspólne działanie zainaugurowano zorganizowaniem warsztatów rozwojowych
pt. „Bądź silny – odkrywanie własnego potencjału”, które odbyły się w dniu 11.04.2024r. w sali konferencyjnej naszej szkoły.

Program spotkania:

• Prelekcja  - Pan Wojciech Pajestka, wieloletni wolontariusz sanocki.
  • Projekcja filmu pt.”Pakistan. Pogodzeni z losem”, spotkanie z przedstawicielem wolontariatu międzynarodowego – Panią Niną Dąbrówką oraz reżyserem filmu Panem Rafałem Gużkowskim.
  • Pokaz slajdów z komentarzem dwóch uczniów wolontariatu międzynarodowego.
  • Warsztaty edukacyjne pomagające poznać swoje potrzeby i swoje możliwości, przeprowadzone przez Panią Irenę Kijankę, psychoterapeutkę.
  • Warsztaty integracyjne – gry i zabawy, przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Trznadel – Piastę.

Na warsztaty oprócz grupy wolontariuszy z naszej szkoły przybyły również inne z terenu Powiatu Sanockiego.

Spotkanie było I etapem ścieżki rozwojowej dla wolontariuszy Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Jolanta Mroszczyk
Sylwia Bieleń