Aktualności Uczniowie ZS CKR  w Nowosielcach zwiedzają Malmö!

Uczniowie ZS CKR w Nowosielcach zwiedzają Malmö!

• 05 października 2022 19:46

Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000008250

Malmö to obecnie centrum szkolnictwa i handlu, z umiejscowioną niemal centralnie nowoczesną budowlą mieszkalną Turning Toso. Obok współczesnej architektury mieści się tu także najstarszy renesansowy zamek w Skandynawii - Zamek Malmöhus. Mieści się on na południu Szwecji, w malowniczej Skanii. Współczesność miesza się tutaj z historią.  Malmö może się poszczycić bogatą ofertą gastronomiczną, pięknymi plażami i wieloma innymi atrakcjami. Oprócz zamku, uczniowie ZSCKR w Nowosielcach mięli także okazję, zobaczyć ekspozycje w Muzeum Techniki i Żeglugi Morskiej (Teknikens och Sjöfartens Hus). Placówka prezentuje przede wszystkim różnego rodzaju silniki i ich zastosowania w konkretnych maszynach. Jedną z większych atrakcji muzeum jest okręt podwodny U3 – pierwsza tego typu jednostka w całości opracowana i wyprodukowana w Szwecji.

Projekt nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000008250 wpisuje się w Akcję  Kluczową: Mobilność edukacyjna oraz Typ akcji: Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Współfinansowany przez Unię Europejską.

Robert Piechocki