Aktualności Szczepienia nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami przeciw COVID-19

Szczepienia nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami przeciw COVID-19

  • 05 lutego 2021 13:09
W dniu 04.02.2021 r. rząd podjął decyzję, że już w drugim tygodniu lutego br. rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach oraz pracownicy niebędący nauczycielami.
Nauczyciele objęci szczepieniami w pierwszej kolejności:
- nauczyciele wychowania przedszkolnego,
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
- nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
- nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
- nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
- pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.
Od 08.02.2021 r. (poniedziałek) nauczyciele oraz pracownicy niebędący nauczycielami mogą zgłaszać do sekretariatu szkoły (osobiście, telefonicznie, na skrzynkę pocztową) chęć zaszczepienia się. W momencie dostawy preparatów do punktu szczepień, nauczyciel otrzyma informacje, kiedy i gdzie ma przyjechać na szczepienie. Nauczyciel nie musi wypełnić żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię czy wysyłać sms. Dyrektor szkoły wypełnia formularz zgłoszeniowy za pomocą Systemu Informacji Oświatowej do środy, 10 lutego br. Nauczyciel, który jest zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, zgłasza chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole. W dniu wyznaczonego terminu nauczyciel musi pamiętać, aby jadąc na szczepienie wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień nauczyciel będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.
 
Więcej informacji: