Aktualności Sapere Aude - sukces uczennicy Mai Zapotocznej z klasy 1FTH

Sapere Aude - sukces uczennicy Mai Zapotocznej z klasy 1FTH

• 20 czerwca 2022 10:01
Sapere Aude – to Ogólnopolski Konkurs Matematyczny organizowany dla uczniów szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami zmagań są nauczyciele matematyki w ZSCKR w Jabłoniu. Konkurs składa się z dwóch etapów: kwalifikacyjnego i finałowego. W etapie kwalifikacyjnym wzięło udział 607 uczniów z 32 szkół. ZSCKR w Nowosielcach reprezentowało 3 uczniów: Maja Zapotoczna (klasa 1FTH), Aleksandra Rydosz (klasa 3FTL) i Michał Grześ (3B4R). W tegorocznej edycji konkursu bardzo dobry wynik osiągnęła Maja Zapotoczna i została zakwalifikowana do finału. Na tym etapie w kategorii klas pierwszych zmagało się 15 uczniów. Maja zajęła III miejsce.
Gratulujemy tak wspaniałego wyniku  i życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych w klasie drugiej!