Aktualności PRAKTYKA ZAWODOWA W OGRODZIE BOTANICZNYM W KRAKOWIE

PRAKTYKA ZAWODOWA W OGRODZIE BOTANICZNYM W KRAKOWIE

• 04 maja 2023 16:08

W dniach 24-28 kwietnia b.r. na praktykach w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie przebywała grupa uczniów Technikum Architektury Krajobrazu. Uczniowie podnosili swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne z zakresu doboru, nasadzeń i pielęgnacji roślin ozdobnych. Kolekcja ogrodu liczy około 8 tysięcy gatunków i odmian roślin. Zgrupowane one są w działach edukacyjnych, szklarniach, alpinarium florystycznym oraz na terenie arboretum. W godzinach popołudniowych zwiedzano wybrane obiekty na terenie Krakowa, między innymi: „Galerię Sztuki Starożytnej przy Muzeum Książąt Czartoryskich”, Muzeum Narodowe (kolekcja dzieł współczesnej sztuki polskiej), „Rynek Podziemny”, Wzgórze Wawelskie, Ogród Zoologiczny.

Marek Cymerman