Aktualności OWiUR 2022 – sukces ucznia Tomasza Majki (2BTR)!

OWiUR 2022 – sukces ucznia Tomasza Majki (2BTR)!

• 17 czerwca 2022 19:39

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bardzo dobry wynik w tegorocznej edycji OWiUR  osiągnął uczeń klasy 2BTR – Tomasz Majka, który reprezentował  ZSCKR Nowosielce w bloku tematycznym – mechanizacja rolnictwa. Tomasz Majka zwyciężył w eliminacjach szkolnych, a następnie zajął II miejsce w XLV eliminacjach okręgowych w Lublinie! Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Treści programowe olimpiady obejmują 11 bloków tematycznych.

Gratulujemy tak wspaniałego wyniku  i życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych w klasie trzeciej!

Robert Piechocki