Aktualności Niezwykły dzień z liczbą Pi

Niezwykły dzień z liczbą Pi

• 18 marca 2024 19:40

Jest to dzień, w którym powinniśmy pamiętać, jak ważna dla świata jest nauka.

Fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się tematem wierszy – taka jest właśnie liczba Pi, której święto przypada na 14 marca.

Tego dnia odbywały się  Dni Otwarte Szkoły, więc ten niezwykły dzień z liczbą Pi obchodziliśmy dzisiaj, to jest 18 marca.

Uczniowie klasy 3 LT przygotowali dla klas pierwszych krótką prezentację przybliżającą liczbę Pi i jej przemiany na przestrzeni wieków. Pojawiło się wiele ciekawostek, konkursy oraz wiersz o liczbie Pi ułożony przez nasze uczennice.

Na lekcjach matematyki uczniowie zmierzyli się z rozwiązywaniem rebusów i zadań z zastosowaniem liczby Pi. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane przez nauczycieli matematyki dla nich wyzwania związane z tą niewymierną liczbą.