Nauczanie zdalne

• 16 kwietnia 2020 00:00
Szanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie! Drodzy Maturzyści!

Informujemy, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia br. przedłużamy zdalne nauczanie do dnia 26 kwietnia. Egzamin maturalny jest przewidziany na czerwiec br. Dokładny harmonogram zostanie podany przez MEN i CKE, najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminem.
Wszystkie prace organizacyjne związane z egzaminem maturalnym w terminie majowym zostały zakończone. Obecnie pozostaje nam czekać na nowe regulacje prawne.
W najbliższym czasie czekają nas czynności związane z klasyfikacją uczniów klas czwartych. I tak:
- zakończenie wystawiania końcowych ocen w klasach maturalnych nastąpi do 20.04. 2020 r.
- zakończenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas czwartych to piątek 24. 04 2020 r.
W chwili obecnej nie posiadamy wytycznych w sprawie wydawania świadectw ukończenia szkoły dla tegorocznych maturzystów. O sposobie odbioru świadectw poinformujemy Rodziców i Uczniów w terminie późniejszym, niezwłocznie po ukazaniu się regulacji prawnych w tej kwestii.
Trwają przygotowania do przeprowadzenia egzaminu zawodowego, który był przewidziany na czerwiec 2020 r. Ostateczną decyzję o terminie przeprowadzenia egzaminu zawodowego podejmą MEN i CKE. Prawdopodobnie i te terminy ulegną zmianie ze względu na planowany w drugiej połowie czerwca egzamin maturalny.

Dyrekcja ZSCKR w Nowosielcach