Najpiękniejszy wieniec dożynkowy z elementami PROW

  • 23 października 2014 00:00

W dniu 12 października 2014 roku na terenie Domu Polonii w Pułtusku odbył się konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy z elementami PROW”.

Tematem wydarzenia była promocja projektów realizowanych przez szkoły rolnicze i Lokalne Grupy Działania. Uroczystości w tym dniu rozpoczęły się od Mszy Świętej w Bazylice pułtuskiej. Otwarcia Dożynek dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pan Tadeusz Nalewajk. W wydarzeniu uczestniczyły szkoły rolnicze z całej Polski prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały swoje produkty oraz wieńce dożynkowe. Nasz wieniec dożynkowy w kształcie korony był wykonany w tradycyjny sposób przez p. Wiesławę Wojciechowską oraz uczniów naszej szkoły. Wieniec został uwity z kłosów pszenicy, żyta, pszenżyta, orkiszu, owsa, lnu oraz czarnuszki, a także świeżych ziół. Reprezentanci naszej szkoły wraz z innymi uczestnikami wydarzenia otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu.

Podczas spotkania zostały również wręczone nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za udział w konkursie fotograficznym „LGD a obszary wiejskie”, gdzie reprezentantka naszej szkoły Natalia Szumska otrzymała nagrodę za najlepsze zdjęcie przedstawiające działania LGD na obszarach wiejskich.

Małgorzata Bienia