Aktualności MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

• 30 stycznia 2021 12:41
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach kolejny raz brał udział w Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które odbyły się 27 stycznia 2021 r. Przedstawiciele naszej szkoły zapalili znicze w symbolicznym miejscu pochówku dwóch Żydówek (Tauba Toder, Minia Schaff). W czasie zajęć online z nauczycielami i wychowawcami uczniowie mieli możliwość poznania historii obchodów święta oraz tragedii zagłady Żydów w czasie II wojny światowej.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest świętem obchodzonym w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. i w tym dniu na całym świecie odbywają się wydarzenia oraz inicjatywy upamiętniające ten straszny czas w historii. W województwie podkarpackim były to już XIII obchody, które tym razem – ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii – miały inny charakter niż przed rokiem.