Aktualności Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  • 26 stycznia 2023 18:23

W związku z obchodami w dniu 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu społeczność  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w  Nowosielcach w sposób symboliczny solidaryzuje się z milionami niewinnych ofiar Zagłady z czasów II wojny światowej. Jednocześnie wyraża nadzieję na poszanowanie ludzkiego życia w czasach współczesnych.

27 stycznia 2023 roku proponujemy przyłączyć się do akcji Światło Pamięci Fundacji Shalom, która po raz kolejny prosi o to, aby w tym dniu o godz. 18.00 zapalić  świecę w oknie każdego domu. ”Światło  pamięci przywraca życie, od nas dzisiaj zależy, by to światło nie zgasło” – apeluje założycielka Fundacji Shalom - Gołda Tencer.

Światło Pamięci można także zapalić w Internecie, na Facebooku. Wystarczy pobrać z profilu Fundacji Shalom https://www.facebook.com/fundacja.shalom opublikowaną w dniu 27 stycznia fotografię przedstawiającą zapaloną świecę w oknie i zamieścić ją na swojej tablicy fb.

W sposób szczególny pamięci wszystkich, właśnie w tym dniu, polecamy Taubę Toder oraz jej wnuczkę Mini Schaff – mieszkanki Nowosielec, ofiary Holokaustu, zamordowane i spoczywające w Nowosielcach.

Robert Piechocki