Aktualności Konkurs OZE 2022

Konkurs OZE 2022

  • 09 maja 2022 10:57

Dnia 28.04.2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zasobach i Źródłach Energii Odnawialnej. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele kształcący na kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej: Krzysztof Skoczołek i Krzysztof Bendza.

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach podstawowych, drugi natomiast w ZSCKR i wzięło

w nim udział 19 uczniów klas: VII, VIII. Największą wiedzą z zakresu tematyki OŹE wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Porażu, Szkoły Podstawowej w Łukowym i Szkoły Podstawowej w Nowosielcach. Poziom był bardzo wyrównany i o poszczególnych lokatach decydowały pojedyncze punkty.

Miejsce I przypadło Grzegorzowi Grzyb, II – Oliwi Strzyż, III –Karolinie Pińczuk, na wyróżnienie zasługują: Miłosz Kusiak, Adrianna Łąrzyczna, Amelia Krystyńska. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe i prezenty. Nagrody zostały ufundowane przez: ZSCKR w Nowosielcach, Gminę Sanok, Powiat Sanocki, J&K Skoczołek, Przedsiębiorstwo Budowlane EL-BUD -Czesław Stasickiz Sanoku oraz Firmę Bieszczadzka Spiżarnia – Anna Książek.

Laureatom nagrody wręczył dyrektor ZSCKR w Nowosielcach Józef Gocko