Aktualności INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 04 września 2023 14:59

Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych! Mamy nadzieję, że mury naszej szkoły okażą się przyjazne przyswajaniu wiedzy, nabywaniu umiejętności, nawiązywaniu i pogłębianiu relacji koleżeńskich i rozwijaniu pasji.

Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia, dużo zapału, chęci do pracy oraz nieustającej ciekawości w poznawaniu otaczającego świata.„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać” (J. Paderewski).

Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

Przemówienie p.dyrektora Tomasza Prawdy

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice,

Szanowne Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy obsługi i administracji

Bardzo serdecznie witam wszystkich na rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024.

W sposób szczególny pragnę przywitać uczniów klas pierwszych, równocześnie dziękując Wam i Waszym rodzicom za zaufanie i wybór Zespołu Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach jako Waszej szkoły. Czujemy się zobowiązani, aby wspólną pracą spełnić wasze zawodowe oczekiwania. Wiem, że na początku trudno będzie się Wam poruszać po rozległym terenie szkolnym, ale liczę na to, że starsi koledzy i koleżanki będą dla Was swego rodzaju przewodnikami, o co ich w tym miejscu proszę.

Drodzy uczniowie, wszyscy, również z klas starszych – czujcie się jak u siebie w domu! Zachowujcie się tak, jakby wasi rodzice zawsze na Was patrzyli. Wiem, że  rodzice chcą być
z Was dumni, chcą przychodzić do szkoły z przekonaniem, że od wychowawców usłyszą tylko dobre opinie na temat waszych postępów w nauce oraz wzorowego zachowania.

Jak napisał Jan Zamoyski (hetman wielki koronny Rzeczypospolitej Obojga Narodów)Takie będą Rzeczpospolite, jak ich młodzieży chowanie. Właśnie za to wychowanie dziękuję Waszym rodzicom, bo na nich spoczywa największy trud waszego dorastania i wychowania,
a szkoła stanowi tylko uzupełnienie tego skomplikowanego procesu.

Skończyły się wakacje, które były czasem odpoczynku, a dziś rozpoczyna się czas szkolnej pracy. Czas nauki i zdobywania wiedzy oraz umiejętności, w tym również, a może przede wszystkim, praktycznych, związanych z wybranym przez Was zawodem.

Nowy rok szkolny to czysta i niezapisana karta, dla każdego z Was, skorzystajcie z tej okazji, abyśmy mogli wspólnie pięknie tę kartę zapisać. Nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach będą Was życzliwie wspierać własną wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami. Tylko sami musicie chcieć skorzystać z tej oferty. Wierzę, że tak będzie, ponieważ w każdym z Was są duże pokłady możliwości, które postaramy się umiejętnie zagospodarować, odkryć talenty, aby każdy z Was, kto przejdzie okres edukacji, czy to w szkole branżowej, czy w technikum, mógł na koniec powiedzieć:

W dobrych zawodach wystartowałem, bieg ukończyłem, zawód zdobyłem, dobro za sobą pozostawiłem. Dlatego szanujmy się wzajemnie, bądźmy dla siebie uprzejmi i pomocni, uczmy się współpracować i zbierać doświadczenia. Z problemami, które się pojawią, śmiało zwracajcie się do wychowawców, pedagogów, psychologów, kierownictwa szkoły, abyśmy mogli je szybko rozwiązać i dzięki temu atmosfera w szkole będzie jak najlepsza.

Wierzę też, że uczniowie klas najwyższych programowo w szkole branżowej oraz technikum podejmą wysiłek w ostatnim roku nauki, aby sukcesem zakończyć sesje egzaminacyjne
i utrzymać bardzo dobrą pozycję szkoły w rankingach. Szczerze zachęcam do tego trudu.

Atutem naszej szkoły są świetni nauczyciele i bardzo dobra baza materialna: budynki, maszyny, warsztaty. Będziemy zabiegać o jeszcze lepsze i nowocześniejsze rozwiązania.

Z tego miejsca proszę o szanowanie mienia szkolnego. Wszyscy dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Korzystajmy rozsądnie i celowo z dóbr, które posiada szkoła.

Drodzy Uczniowie, zachęcam do udziału konkursach, olimpiadach, zawodach. Starajcie się godnie reprezentować szkołę. Niech nauka będzie dla Was przyjemnością, a nie tylko koniecznością! Nie dajcie się złapać na żadne „challenge”, nie ulegajcie różnego rodzaju modom. Uczcie się, rozwijajcie własne umiejętności i osobowości, bo to jest nasz wspólny cel.

Gronu Pedagogicznemu życzę satysfakcji z własnej pracy. Rodzicom wytrwałości i dobrej współpracy z wychowawcami i gronem pedagogicznym!

Wszystkim życzę pomyślności i powodzenia na cały rok szkolny 2023/2024, który uważam za otwarty!

mgr inż. Tomasz Prawda

Nowosielce, 04.09.2023