Aktualności Imieniny Jana Kochanowskiego w 1FTR z …  życzeniami wakacyjnymi!

Imieniny Jana Kochanowskiego w 1FTR z … życzeniami wakacyjnymi!

• 21 czerwca 2023 20:23

Na zakończenie edukacji polonistycznej w roku szkolnym 2022/23 uczniowie klasy 1 FTR przygotowali kartki imieninowe dla Jana Kochanowskiego, twórcy uznawanego za pierwszego wieszcza naszej literatury narodowej i największego poetę Polski przedrozbiorowej. Do jego twórczości nawiązywały późniejsze pokolenia poetów, od Adama Mickiewicza po Wisławę Szymborską.

W swoich pracach uczniowie nawiązywali do „Pieśni świętojańskiej o Sobótce”, bo wszyscy wiemy, że Gdy słońce Raka zagrzewa,/A słowik więcej nie śpiewa,/ Sobótkę, jako czas niesie/ Zapalono w Czarnym Lesie.

Całej społeczności ZS CKR w Nowosielcach, uczniom, nauczycielom,  pracownikom, a także rodzicom i opiekunom naszych uczniów, Sobótki pełnej pozytywnych wrażeń oraz wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a następnie szczęśliwego powrotu do szkoły życzą nauczyciele poloniści!

Robert Piechocki